Lifestyle

Bazénová hadice je nezbytným vybavením každého bazénu

Když si lidé pořizují nový bazén, tak věnují nejvíce pozornosti tomu, jaký konkrétní typ nádrže si zvolí, zda bude nadzemní či podzemní a jak bude veliká. Další péči pak směřují k výběru vhodného bazénového čerpadla, filtrace a nezbytné chemie k údržbě vody. Ale jen málokoho napadne věnovat dostatek pozornosti také výběru bazénové hadice.

hadice

Přitom se jedná o naprosto nezbytnou součást, bez které se při vybavení své nádrže všemi potřebnými prvky údržby neobejdete. A navíc, věřte tomu nebo ne, ale i mezi jednotlivými hadicemi jsou velké rozdíly. Něco tak samozřejmého a běžného jako je hadice, se může vyskytovat v různých kvalitách. A je jasné, že se vám vyplatí vsadit na tu nejlepší kvalitu, protože bez hadice se při provozu bazénu zkrátka neobejdete a potřebujete, aby vám dobře sloužila mnoho let, protože propojuje nádrž s filtrací i dalšími částmi nezbytné technologie.

Měla by být odolná vůči působení ultrafialového záření, a také vůči účinkům vody ošetřené chemickými přípravky. Ideální je, když ji můžete zakoupit v libovolné délce anebo po rozumně dlouhých úsecích, a také v různých šířkách. Pokud je ukončena koncovkou pro napojení potřebných dalších technologií, tak je to ideální volba. Navíc, taková bazénová hadice se vám bude hodit třeba i v případě, že se vybavíte bazénovým vysavačem, a jistě ji užijete také na zahrádce a při dalších domácích činnostech.

zahradní hadice

Mít tak k dispozici větší délku, se vyplatí. Možná se totiž dále rozhodnete vybavit i solární sprchou, která se vám rovněž bude skvěle hodit, neboť je rozumné, aby se člověk před vstupem do vody vždy dokonale zbavil všech možných nečistot, jako jsou krémy, oleje a jiné kosmetické přípravky, pyl, prach a jiné nečistoty, jaké na našem těle průběžně ulpívají a dostávají se následně do vody. Je totiž jasné, že čím méně znečištění se do vody dostane, tím snazší bude její následná údržba.