Finance

Půjčení si není nemožné

Nikomu z civilizovaných lidí nesmí chybět peníze. Kdyby mu totiž peníze chyběly, musel by vést život, který nelze ani trochu považovat za civilizovaný. Spíše než lidská existence by to byl boj o přežití, tedy to, co svádějí dnes a denně volně žijící živočichové. A něco takového pochopitelně nechce nikdo soudný podstupovat. A tak se musí peníze vždy nějak sehnat.

kreslená bankovka

Ovšem shánění peněz není často ani trochu prosté. Teoreticky sice všichni víme, jak dosáhnout dostatku financí, jenže v praxi se nám toho nejednou nedaří dosáhnout. Měli bychom si sice dost vydělat, jenže nejednou nemáme jak. Měli bychom v časech nouze na něčem ušetřit, jenže není na čem. A v nejhorším případě bychom si aspoň měli půjčit, jenže tápeme v tom, od koho a za jakých podmínek.

Pokud se zaobíráme třeba právě myšlenkami na půjčku, určitě bychom neměli její výběr podcenit. Někdy by se nám totiž mohla dost prodražit, někdy by nás mohla i stáhnout se svými úroky a poplatky až ke dnu. A někdy by se také mohlo stát, že bychom si sice o určitou půjčku zažádali, ale nedostali bychom ji, protože by nás nepovažovali v oslovené finanční instituci za právě ty, koho si představují pod pojmem ideální žadatel.

kreslená karta

A když člověk peníze potřebuje, ale s nadějemi na úspěch v bance se musí rozloučit? Pak tento může zvolit třeba i nebankovní hypotéky, u nichž jsou naděje na jejich získání daleko větší. A to ne proto, že by se tu snad nežádaly žádné záruky splácení, ale proto, že jsou zde tyto požadavky nastavené tak, aby je zvládli i ti, kterým není jinde přáno. U nebankovních hypoték se totiž tolik nelpí ani na vysokých příjmech, ani na dokonalých registrech dlužníků. Tady jde hlavně o to, zda se může zájemce zaručit za řádné splácení zástavou nemovitosti.

Taková zástava dokonale zaručuje, že se nebankovní společnosti peníze, na které má tato nárok, vrátí. A tak se tu půjčuje ostošest.