Zboží

Jakého si koupit psa

Koupit si psa je opravdu velké a vážné rozhodnutí. Poradíme vám, jaká psí plemena v současné době jsou nejoblíbenější a jaké jsou jejich největší výhody oproti jiným. Pokud vás tedy tato tématika zajímavé a jste zapáleným kynologem, určitě nás neopouštějte a pokračujte ve čtení. Velmi rádi se s vámi podělíme o to největší zajímavosti a kuriozity z tohoto obor.

malé štěně

Asi nejoblíbenějším psím plemenem v současnosti je akita inu. Akita inu prodej kenichiai štěňat, je velmi drahý. Jedno štěně s papírem původu se obvykle prodává za dvaceti až třicet tisíc korun. Za tak vysokou kupní cenu může mnoho faktoru. Tohle psí plemeno není moc rozšířené, a jak už to v životě chodí, čím je něco vzácnějšího, tím je to i také dražší. Nehledě na to, že feny této rasy mívají obvykle jen přibližně tři štěňátka, což je vcelku málo.

výcvik psa

Nicméně pokud překousnete vyšší pořizovací cenu, čekají vás už jen samé radosti. Akita inu je pejsek s opravdu veselou povahou. Svým vzhledem navíc připomíná malého roztomilého medvídka, takže si můžete být jistí, že vás určitě vezme za srdce. Povahou se jedná o plemeno, které je vhodné do rodiny. Psi mají rádi jak děti, tak dospělé, nicméně pokud je potřeba, dokážou i razantně zakročit proti špatnému chování.

Další velmi oblíbenou a stále moderní psí rasou je německý ovčák. Toto plemeno tu s námi je už od nepaměti a je opravdu hodně rozšířené – a to především na vesnicích. Jedná se o hlídacího psa, který je velmi rád na čerstvém vzduchu. Velmi rád je v přírodě a na dlouhých procházkách. Pokud hledáte psa hlídače, ani v tomto případě neprohloupíte. Vlčáci si velmi důrazně dovedou chránit jak svůj majetek, tak svoji rodinu. V jeho blízkosti se tak můžete cítit opravdu v bezpečí. A co děti? Ty vlčáci opravdu milují, to nám můžete věřit! Hrají si s nimi a jsou pro ně výbornými kamarády.