Zboží

Nábytek vybírejte pečlivě

Výběr toho správného nábytku do domácnosti je možná mnohem zodpovědnější úkol, než si myslíte. Na tom, čím si svůj byt zařídíte, závisí to, jak se vám v něm bude žít. A zdaleka nejde pouze o estetický dojem, a také o vaše pohodlí, ale především o vaše zdraví. A to je, jak známo, k nezaplacení.

Jistě nyní uvažujete nad tím, jaký materiál je z hlediska zdraví a zdravého prostoru pro život ideální. Nejlepší volbou jsou přírodní materiály, které jsou minimálně ošetřené. Právě u nich máte jistotu, že se z nich do okolí nebudou uvolňovat žádné nežádoucí látky, jako jsou různé škodliviny.

coffee-1284041_640

Většina lidí má pocit, že když si kupuje nábytek, tak ten musí být automaticky zdravotně nezávadný. Tak to ale není. Ve skutečnosti jsou zákonem stanovené limity, které takové zboží musí splňovat. Takže pokud se z něj do ovzduší uvolní emise v rámci stanovené normy, vše je v pořádku. Jenže všichni moc dobře víme, jak to chodí – i tisíckrát opakované malé množství se na našem zdraví může podepsat, tím spíše, když jej budeme kombinovat i s jinými emisemi z jiných materiálů, protože svou domácnost nemáme vybavenou zdaleka pouze nábytkem.

K vhodným materiálům, u kterých máte jistotu, že to jediné, co se z nich uvolní, bude pouze příjemná vůně, patří dřevo. Jenže není dřevo jako dřevo – v žádném případě se nejedná o žádné drobné lepené kousky, jako je dřevotříska, protože právě lepidla jsou v tomto směru riziková. Když chcete žít ve zdravém prostředí, pak si zvolte kvalitní masivní dřevo – nábytek z masivu.

trees-1209088_640

Navíc, nábytek z masivu rozhodně nemusí být drahý – jeho cena závisí na tom, co konkrétně zvolíte, o jaký druh dřeva se jedná. Nejdražší jsou exotická dřeva, levnější jsou ta domácí. Velký rozdíl je i mezi listnatými tvrdými dřevinami, a dřevem jehličnanů. Pokud hledáte cenově příznivou variantu, pořiďte si nábytek z masivní borovice. Jak postele s úložným prostorem 90×200 cm Drevenynabytek-borovicemasiv, tak i skříně anebo třeba stoly z borovice vám skvěle poslouží, a jejich cena vás na lopatky nepoloží.