Zboží

Jedinečné a tradiční víno z Maďarska, tak přesně to je víno z vinařství Grand Tokaj

Vína maďarské značky Grand Tokaj patří mezi stálice na trhu, bylo založeno již v roce 1948. Jedná se o výjimečná a kvalitní vína s mnohaletou tradicí. Ocení je zajisté i zkušení znalci. Léty prověřené receptury dostaly tokajská vína na úplný vrchol a rozhodně se není čemu divit.

Víte, že víno patří k nejstarším nápojům v historii lidstva? Historie tohoto skvostného nápoje je vskutku bohatá. Víno si už v dávných dobách vychutnávali slavní panovníci i známé osobnosti. Co se týče tokajských vín, i když bylo v novodobých dějinách vinařství založeno v roce 1948, zmínky o pěstování a produkci vína z této oblasti sahají až do roku zhruba 1067. Můžeme tak říci, že tato oblast je vinařstvím skutečně proslulá.

Víno Grand Tokaj

Vinařství Grand Tokaj se pyšní několika zajímavostmi

Vinařství Grand Tokaj je ve vlastnictví státu a chlubí se i zápisem v na seznamu světového dědictví UNESCO. Tokajská vína jsou jedinečná svou historií, výrobou i chutí. Oblast je pojmenována podle vyhaslé sopky Tokaj a je velmi rozsáhlá.

Toto vinařství se také může pochlubit největším sklepem, který slouží pro zrání vín, ve střední a východní Evropě. Sklepní systém je velmi propracovaný a pojmem až několik tisíc sudů se zrajícím vínem. Prostoru pro skladování vína je tu tedy více než dost.

Sklenice bílého vína

Čím jsou tokajská vína výjimečná?

Díky pěstování vinné révy ve speciálních podmínkách dochází k procesu takzvané botrytizace. Jedná se o určitý typ rozvoje ušlechtilé hniloby. Tento proces v kombinaci s dalšími a samozřejmě i vhodně zvolenou odrůdou vinné révy dodává vínům jejich jedinečnou chuť a samozřejmě i vůni. Tokajská vína jsou dostupná v mnoha stylech. Sežene tak tato maďarská vína v suché i sladké podobě. Vynikají především výraznou a čistou chutí. Kvalitní výběrové tokajské víno se může stát i vhodným dárkem pro vaše blízké či obchodní partnery.