Finance

Je dobré mít za mobilní dům celoroční bydlení

Jsou lidé, kteří jsou rádi na jednom místě. Mají tam své kořeny, znají tam všechny lidi, mají tam zaměstnání a přátele. A pak jsou takoví, kteří rádi cestují a prakticky každou noc spí na jednom místě. Právě pro ty je vhodná novinka, která se k nám dostala ze Spojených států Amerických, tedy obytný přívěs.

Faktem je, že za oceánem je kultura karavanů mnohem větší, než u nás. A je to i pochopitelné. Vzdálenosti jsou tam podstatně větší, a pokud chcete navštívit příbuzného, pak vás čeká i celodenní cesta. Není tedy divu, že i na cestách chtějí mít určité pohodlí. A to právě karavany nabízí.

karavan1

V zásadě se jedná o přívěs, který je zařízený tak, aby v něm bylo možno normálně bydlet. Máme tam tekoucí vodu, elektřinu, postele i veškeré další vymoženosti. Jediným rozdílem je fakt, že je možné s ním kdykoliv kamkoliv odjet.

U nás se však zatím příliš nechytil. Je to jednak kvůli faktu, že u nás přeci jen nemáme tak velké vzdálenosti mezi jednotlivými městy, a za druhé také proto, že naše klima tomu není tak nakloněné.

karavan2

Musíme totiž počítat s tím, že pokud hodláme využívat mobilní dům celoroční, je třeba se připravit na zimu. A víme, že u nás teploty dokážou v noci klesnout až k minus dvaceti stupňům Celsia. To v jižních státech Spojených států, kde je tento trend nejvýraznější, nehrozí.

Problémem zde není ani tak vytápění, které není příliš těžké zařídit, jako fakt, že budete po několik měsíců prakticky uzavřeni uvnitř. A pokud se jedná o vícečlennou rodinu, pak se může snadno objevit ponorková nemoc.

Navíc je třeba zeptat se, zda skutečně budeme chtít tak moc cestovat. A nejen v létě, ale i v zimě. A ačkoliv, jak již bylo řečeno, vytápění je možné vyřešit, avšak počítejte s tím, že vás bude něco stát.

Záleží tedy jen na vás, jak se rozhodnete, avšak mějte na paměti, že je nutné počítat se všemi eventualitami. Jen tak nebudete litovat.