Zboží

Efektivní dělení kovu

Různé způsoby

Kov potřebujeme dělit v řadě případů, přičemž je potřeba vhodná metoda, aby dělení proběhlo efektivně a za rozumný čas, což platí zejména u sériové výroby. U kutilů je oblíbená ruční úhlová bruska, protože s ní uděláme spoustu práce. Záleží, jaký má výkon a průměr kotouče, ale i taková střední prořeže dost tlustý matriál. Kromě řezaného kotouče si můžeme nasadit brusný a velmi snadno třeba srazit hranu, aby nebyla ostrá. Pracujeme ručně, takže nečekejte žádnou obrovskou přesnost.

řezání kovu

Proto je pro řadu lidí a firem výhodnější používat pilu s pilovým kotoučem. Při výběru je dobré sledovat výkon a otáčky, kdy jsou lepší vyšší hodnoty, ale zároveň počítejte s vyšší cenou. Odvíjí se podle toho, jaké materiály a o jaké tloušťce s ní můžeme řezat. Samozřejmě při samotné práci je zapotřebí dodržovat bezpečnost, protože rotující kotouč má velmi dobrý řezný výkon a zároveň si musíme chránit oči před odlétávajícími částicemi.

Pilový kotouč

Tento nástroje je velmi důležitý, protože fatálně ovlivňuje, jakých výsledků budeme při řezání dosahovat, takže jeho nákup musíme brát zodpovědně. S průměrem moc experimentovat nemůžeme, protože nám jej uvádí výrobce a tuto hodnotu nesmíme překročit. Dále sledujeme počet zubů, kdy více zubů zajistí hezký řez, ovšem počítejte s menší rychlostí řezání, což je u sériové rychlosti taky důležitý faktor. Samozřejmě počet zubů a jejich úhel dost záleží na tom, co vlastně chceme řezat.

pilový kotouč

Materiál kotoučů je běžně slinutý karbid, protože ten se vyznačuje dobrou pevností a umožňuje bez problémů dosáhnut vysoké řezné rychlosti. Pilový kotouč na ocel i-nastroje.cz bez problémů udělá hodně práce za nízkou cenu. Tento prodejce má široký sortiment, a proto si můžete snadno vybrat vhodný kotouč, s kterým bude radost řezat. Nemají problém prořezat i tlustší ocel, takže dělení materiálu nebude představovat žádný problém.