Byznys

Stěhování Praha proběhne bez komplikací, jestliže jej pečlivě naplánujete

Všední den, nebo víkend?

Stěhovací firmě je to jedno, pokud zrovna netrváte na kompletním přestěhování v průběhu Štědrého dne (tento bláznivý nápad snad nikdo nezrealizuje). Stěhováci pracují i ve státem uznané svátky a volné dny si vybírají podle potřeby a situace. Rozhodněte se tedy sami podle toho, co vám nejlépe vyhovuje. Z osobních zkušeností některých lidí však můžeme doporučit spíše všední den mezi úterkem a čtvrtkem, a to z psychologických důvodů. V pondělí jsou lidé nervózní a začíná pracovní cyklus po volném víkendu, v pátek a v neděli odpoledne je největší frmol na silnicích a v sobotu vás zas bude sledovat nejvíce zvědavců, jejichž pohledy či komentáře nemusí být zrovna k věci.

stěhovací rudlík

Hoďte všechno na papír

Dělejte si poznámky a cokoli vás napadne v této souvislosti, napište si do svého poznámkového bloku. Nepoužívejte mobil ani počítač, z bloku se vám totiž žádná data neztratí a nikdo si je také nebude prohlížet. Tím vás nechceme odrazovat od používání např. cloudových úložišť nebo lokálních externích disků, ale stále platí nepsané pravidlo – co je na papíře a doma, to je v bezpečí před okolním světem.

papírová krabice

Poznámky na papíře by měly obsahovat datum, kdy se uskuteční stěhování Praha se stěhovací firmou, a všechny ostatní záležitosti, které se stěhováky budete konzultovat: zajištění balicího materiálu a krabic, rozmontování nábytku a případnou jeho kompletaci na novém místě, instalaci garnýží, svítidel a dalších předmětů, které vyžadují vrtání do betonu, přestěhování velkých rostlin v květináčích, nadrozměrných břemen, jako jsou starožitnosti, trezory, klavíry, sportovní potřeby (laminátové a polyetylenové kánoe), rozměrné koberce, křehké předměty atd.

Konzultace a zápisky do poznámkového bloky jsou někdy důležitější, než samotný stěhovací proces, čím více času věnujete pečlivé přípravě, tím méně stresu vás čeká.