Byznys

Podnikání z bytu

Je předem jasné, že pokud k podnikání potřebujete plochu zvící středně velkého letiště, tak tu v bytě jaksi nedosáhnete. Ani menší hangár, ten prostě budete muset sehnat. O garáži už se uvažovat dát. Máte-li třeba čtyřpokojový byt a rodina nemá nic proti tomu, že nějaký pokoj využijete třeba jako dílnu, nebo jen překladiště zboží. Podnikat přímo z domu má obrovskou spoustu výhod. Nemusíte nikam dojíždět, a lze naprosto perfektně skloubit potřeby rodiny a vaše. Samozřejmě že i toto má nějaké ty háčky, ale ty pravděpodobně nepřeváží jiné pohodlí.
Domácí kancelář
Například jen dva zákony ze spousty jiných lze takto obejít. Ten první zní, že podnikatel je povinen prokázat právní důvod pro užívání prostor, v nichž má na území České republiky sídlo. V případě, že tam máte i trvalý pobyt tato povinnost odpadá. Další§ 31 živnostenského zákona zní, že je povinností podnikatele viditelně označit objekt, kde má sídlo, svou obchodní firmou. Platí to samé co výše popsáno.
Otázka zní, zda je to výhoda či nevýhoda pro případné klienty.
Pokud při svém podnikání nebude dělat hluk, není co řešit. I když uznání „provozovny“ má také svá pravidla a zákony. Pokud v této místnosti hluk dělat budete, připravte se na udání sousedů a následného dokládání olbřímí spousty povolení. Mimochodem nepočítejte, že vám je někdo dá. I způsobovaný hluk nesmí přesahovat určitý počet decibelů. Je rozdíl, pokud budete v bytě řezat dříví cirkulárkou (ano stalo se to), nebo občas jen tu a tam něco přiříznete ruční pilkou.
Domácí dílna
V každém případě, pokud již tedy budete zvažovat jakékoli podnikání z domova, projděte si pečlivě potřebné pasáže ze živnostenského zákona. Narazíte tam na další záludnosti a povinnosti. A že jich nebude zrovna málo, na to buďte připraveni. Je třeba si to prostě velmi dobře všechno uvážit a zkusit si i nanečisto jak by to vypadalo. Dá se tím „vychytat“ spousta věcí.