Zboží

Písek do pískové filtrace se musí občas vyměnit za nový

Pořízení bazénu vyžaduje souběžně také nákup bazénového příslušenství. K těm základním věcem patří i filtrační okruh buď s papírovou kartuší, nebo s křemičitým pískem. Písek musí mít přesné parametry, jinak nebude filtrovat dostatečně, ale i přesto je to jen dočasná záležitost. Po určité době, odhaduje se, že po dvou až třech koupacích sezónách, se musí písek vyměnit za nový. A co s tím starým?

čistý bazén

Ivan Mládek ve své skladbě o vyjetém oleji ze svého vozu přemýšlel nad tím, že jím zpestří dětem hru na pískovišti. Samozřejmě šlo o černý humor, a nemohl to myslet vážně, protože by tím nejen pískoviště znehodnotil, ale mohl by dětem způsobit i vážné zdravotní problémy. Dětská pískoviště jsou oblíbenou zábavou mnohdy i pro dospělé, chodí si s dětmi na písek vyklápět bábovičky anebo stavět různé stavby, pokud je k tomu písek vhodný, hlavně dostatečně vlhký a jemnozrnný.

déšť na hladině

Pískoviště je také vhodné místo, kam vysypat použitý křemičitý písek z bazénové filtrace. Ten není kontaminovaný toxickými spalinami, jako motorový olej, jde o čistá písečná zrnka, která jsou pouze obroušená natolik, že již nemohou dostatečně přefiltrovat vodu v bazénu.

Pískoviště z vyřazeného písku do pískové filtrace https://www.chlorito.cz/pisek-do-piskovych-filtru může být také skvělým nápadem třeba na chalupě, písek je navíc velmi dekorativní, takže kromě hracího koutku může posloužit i jako výsypka chodníčků anebo povrch u některých skalniček.

Vyřazený písek z bazénové filtrace je dále skvělou volbou pro zahrádkáře, kteří potřebují provzdušnit zeminu na svých záhonech. Může se k tomu využít i zeolit, který se dnes s úspěchem využívá v zemědělství, a v bazénové filtraci zastává mnohdy lepší funkci, než křemičitý písek. Zeolit navíc vyměňuje ionty některých důležitých prvků za ionty biologického znečištění, které rostlinám spíše škodí. Váže na sebe např. těžké kovy, zejména kadmium, olovo a rtuť.