Zboží

Obliba bublinkové fólie roste i mezi dětmi a výtvarníky

Bublinkovou fólii jistě znáte. Je to perfektní balicí a výplňový materiál, velmi lehký, netoxický a poměrně levný. Jeho využití však nezná hranic, lidé jsou opravdu vynalézaví a určitě vás nepřekvapí, že je vhodným materiálem i pro výtvarnou činnost. A nejen to!

fólie s nůžkami

Malování a obtiskybublinková fólie Balteto je vděčným materiálem pro dětské hraní, zejména pro malování pastelovými, vodou ředitelnými barvami. Nanáší se na vrstvu s bublinkami a ty se pak obtisknou na papír, aby mohl vzniknout plastický reliéf. Takových nápadů jsou stovky a prezentují se na Internetu. Nemusíte tedy balicí materiál vyhazovat a fólie se dětem určitě zalíbí.

Antistres – potřebujete se uklidnit po náročném dni? Doplňujte hořčík (nejlépe v dobře vstřebatelné formě Magnesium Bisglycinate nebo Malate) a spolu s ním mějte po ruce plastelínu a bublinkovou fólii. Praskání bublinek úžasně uklidňuje.

duha pod fólií

Modelovací hmota – když už jsme se zmínili o modelovací hmotě, děti z ní velmi rády tvoří různé figurky a také domečky. Jeden zajímavý nápad na domečky se objevil nedávno na Internetu: Rozříznete opotřebovaný tenisák na dvě poloviny. Pak válečkem na nudle vyválíte plastelínu, položenou na fólii s bublinkami a tuto tenkou plastickou plástev opatrně položíte na polovinu tenisáku. Tím vznikne malý domeček, připomínající nafukovací sportovní halu. A když se to dětem zalíbí, můžete opatřit i větší míčky a zkusit vytvořit větší domeček.

Táboření – za socialismu se fólie velmi často objevovala jako náhrada karimatek při stanování. Tehdy pochopitelně neexistovaly stanové kupole s laminátovými pruty, ale klasická „áčka“, podepřená duralovými trubkami. Některá dokonce neměla podlážku a spalo se „na trávě“, na kterou se pokládala fólie s bublinkami. Dnes máme karimatky, ale s bublinkovou fólií je spaní ještě měkčí, lépe vystlané a s vyšším tepelným komfortem. Vyzkoušejte a uvidíte.