Zboží

Jaké máme typy vodovodní baterie

Asi není třeba říkat, že stavba či rekonstrukce domu nebo bytu není rozhodně nic snadného. Je potřeba myslet na mnoho věcí, a tak není divu, že některým věnujeme poněkud menší pozornost, než by si zasloužily. K nim patří i vodovodní baterie JB Sanitary.

Ty najdeme v každé kuchyni, koupelně i toaletě, a často i v jiných místnostech. Má za úkol přivádět nám teplou i studenou vodu, která následně odtéká do umyvadla či dřezu, případně do vany či sprchového koutu. Slouží nám k mytí buď nás samotných, nebo i jiných předmětů.

kbaterie1

Jejich předností je samozřejmě to, že si zde můžeme jednoduše nastavit teplotu vody tak, aby nám vyhovovala. Na mytí je totiž samozřejmě nejlepší horká voda, avšak ne každý snese stejnou teplotu. Navíc, někdy potřebujeme natočit i studenou, například pro vaření.

Je samozřejmé, že u tak používaného zařízení bude existovat mnoho variant, ať už co do tvaru či materiálu, ze kterého je vyrobeno. A tak tomu skutečně je. Stačí jen navštívit příslušnou sekci v obchodech s nábytkem či vybavením domácnosti, a můžeme se o tom přesvědčit na vlastní oči.

kbaterie3

Samozřejmě, jak jde čas, i popularita některých typů roste a jiných upadá. Dříve jsme například mohli narazit pouze na kohoutkové baterie. Ty měly tu nevýhodu, že se muselo vždy s kohoutky manipulovat, abychom nastavili správnou teplotu i proud. A to nebylo vždy jednoduché, zvláště v domech, kde chvíli trvalo, než začala téci teplá voda.

Dnes jsou oblíbenější pákové baterie. Ty mají tu výhodu, že teplota i rychlost a velikost proudu se nastavují zvlášť – teplota pohybem zleva doprava, proud pohybem nahoru a dolů. To také umožňuje, abychom si udrželi nastavení teploty, i když vypneme proud. Když jej pak opět pustíme, nemusíme již nic nastavovat.

Zde tedy záleží na našem vkusu i na tom, čemu dáváme přednost. Avšak výběr je skutečně tak velký, že si vybere opravdu každý.