Lifestyle

Hubněte podle krevní skupiny

V posledních letech se s touto dietou doslova roztrhl pytel. Paradoxem je, že s ní přišel doktor Peter D’Adamo již roku 1996. Základním principem, na kterém tato dieta staví je, že každý z nás má jiný metabolismus. Podle jeho zjištění tak naše krevní skupina souvisí s tím, jak náš metabolismus jednotlivé potraviny spotřebovává. Tedy jestli je dokáže zpracovat bez toho, aby se nám v těle ukládaly jako tuk, či nikoli.
Zdravá snídaně
V podstatě se tak nejedná o pouhou krátkodobou dietou, ale rovnou se životním stylem. Kdybyste tedy tento styl chtěli nastolit pouze na určitou dobu, než zhubnete požadované kilogramy, dosáhnete tak maximálně pěkného jo-jo efektu. Výhodou tohoto stylu je, že můžete odhodit kalorické tabulky a počítání kalorií za hlavu a nebudete hladovět. Na druhou stranu váš jídelníček nemusí být vyvážený, což odborníci také často kritizují. Ukažme si tedy pár základních potravin, kterými by se měly a neměly řídit jednotlivé krevní skupiny.
Zelené smoothie
·         Skupina A – Lidé s touto skupinou byli v historii zemědělci. Proto se mají přiklánět k rostlinné stravě a mají tak velice blízko k vegetariánství. Špatně snáší živočišné výrobky, především tedy červené maso. Vhodnými potravinami tak jsou zelenina, sójové výrobky (tofu), luštěniny, obiloviny, káva, oříšky. V menší míře drůbež a kvalitní ryby. Kromě masa by se měli vyhýbat mléčným výrobkům, plísňovým sýrům a uzeninám.
·         Skupina 0 –Je pravým opakem skupiny A. Tito jedinci by měli dávat přednost bílkovinám, masu a celkově vysoce proteinové stravě, jelikož se jedná původně o lovce. Nevhodnými potravinami jsou naopak pšeničné a mléčné potraviny, protože mají velice pomalý metabolismus, a tak mají tendence k přibírání.
Krevní skupiny
·         Skupina B –Jelikož tito lidé byli původně kočovníky, velice dobře spalují různá jídla z různých zemí. Konzumovat mohou jak rostlinnou stravu, tak maso. Výjimku tvoří ale vepřové a kuřecí. Rozloučit se ale mohou s arašídy, zmrzlinou, kukuřicí, kokosem, kuskusem, mořskými plody i minerálními vodami.
·         Skupina AB –Je skupina, která si může dovolit konzumaci produktů skupiny A i B. Jedná se o nejmladší krevní skupinu, jež májí pouze 2,5 % populace na Zemi. Tito lidé by se měli vyhýbat uzeným výrobkům, mořským plodům i některým rybám, pohance a mnohým dalším. Vhodné je ale králičí, skopové, jehněčí a krůtí maso, tofu, ovoce a zelenina.