Nezařazené

Co znamená Internet věcí?

Každý z nás se v tomto prostředí denně pohybuje, ale málokdo ví, co tento termín znamená. Internet věcí neboli Internet of Things (zkráceně IoT), je termín zaštiťující fyzickou síť zařízení, spotřebičů, vozidel, které v sobě obsahují elektroniku, software, různé senzory či síťovou konektivitu, zajišťující propojení zařízení a výměnu dat mezi sebou. Každé z těchto zařízení má v sobě implementovaný internetový přijímač, jenž mnohdy tyto zařízení skrze internet řídí.
pc a potřeby programátora
Nástup nových moderních technologií přetváří tradiční domácnost v takzvanou elektronicky řízenou domácnost. Technologie zde zastupuje mnoho možných činností, od těch jednodušších až po ty složitější jako např. IP kamery, chytré měřiče venkovního počasí, chytré žárovky, bezdrátové reproduktory, otevírání vjezdové brány telefonem, atd.. Díky neustále rychlejšímu technologickému vývoji, experti odhadují, že v roce 2020 bude Internet obsahovat až 30 miliard zařízení.

V posledních třech letech se na trhu objevila zařízení typu wearables, neboli nositelná elektronika, která se stala trendem. Tento druh zařízení zapojuje technologii do každodenního života a pomáhá s produktivitou, zdravím či se snadnou orientací ve světě. Z této kategorie jsou nejznámějším druhem smartwatch (chytré hodinky), jejímž cílem je informovat majitele o nachozených krocích, ušlé vzdálenosti, kvalitě spánku nebo i o přijatých zprávách, emailech či facebookové komunikaci.
úspěch a křivka
Neustálý technologický vývoj s sebou přináší mnoho problémů, jedním z nich, je staří. Zařízení koupené před rokem přichází o svoji atraktivitu s nástupem nového modelu. Nemalá částka vynaložená na koupi přijde vniveč. Na druhou stranu se tak “starší” technologie stává cenově dostupnější, čímž se dostává více mezi lidi.

Nikdo nemůže zaručit co bude dominovat trhu příště.