Online

Windy, jako ukazatel znečištění vzduchu

Každý z nás má na svém chytrém zařízení nějakou aplikaci na předpověď počasí. Některé jsou lepší, některé jsou horší. Záleží jen na nás, kterou si vybereme. Ovšem snad neexistuje nikdo, kdo by neznal Windy. Nicméně pro ty, kteří netuší, o co jde, zde je její krátké představení.
Jedná se o webovou stránku, nebo aplikaci, která předpovídá počasí a mnoho dalšího. Pokud bychom měli tuhle stránku představit více, je nutné sdělit, že zakladatelem je Lukačovič Ivo. Firma byla založena 1. 11. 2014 a má devět zaměstnanců. Dalším faktem je, že firma má ústřední pracoviště v Praze. Jedná se tedy o projekt, který má kořeny v našich končinách a můžeme být tímto na sebe pyšní.žena předpovídající počasí.jpg
Pokud si stránku, či aplikaci otevřeme, objeví se nám rozsáhlá předpověď počasí. Již dávno je známo, že předpovídá počasí na určitý počet dní dopředu včetně předpovědi větru. Pokud bychom byli nároční, můžeme zde sledovat například i celkovou teplotu, vlhkost vzduchu, mraky, mlhu, vlny, teplotu moře a mnoho dalšího.
Co je ale novinkou, vývojáři nyní přidali i sledování znečištění vzduchu. Nyní můžete sledovat znečištění NE2, PM 2,5 (prašnost) či koncentrace CO2.
Aby program mohl fungovat, přebírá svá data z projektu „Copernicus Atmosphere Monitoring Service“, česky známá jako „Služba sledování atmosféry Copernicurs“. Tato služby byla zahájena v roce 2014 a slouží k poskytování informací ohledně atmosféry.  mraky nad domy.jpg
Pokud jste tedy Windy neznali, určitě neprohloupíte, pokud si ji i vy stáhnete do svého chytrého telefonu. Budete mít vždy po ruce přesnou předpověď počasí a vždy si budete moci zkontrolovat nejen počasí, ale i stav ovzduší kdekoliv po světě.
Na internetu tuto stránku navštíví několik set tisíc návštěvníků denně. Na Google Play si aplikaci stáhlo již 110 790 uživatelů, což rozhodně není malé číslo. Můžeme zde vidět i výborné hodnocení, což zajisté svědčí o její kvalitě.