Zboží

Stavíme na chatě oplocení

Pořídili jste si rekreační nemovitost, která vyžaduje rekonstrukci, a kde je zanedbaný i pozemek, zahrada a zejména oplocení? Na rekreačních chatách to bývá často zvykem, někde si totiž dobře rozumí i sousedé, kteří se navštěvují, a plot by jim v tom zbytečně bránil. Na některých parcelách se namísto pevného plotu vysazují živé plůtky, což také na patřičném místě vypadá lépe, než kupříkladu plot z pletiva.

betonový plot

Řada chat je však postavena v místech, kde by byl vhodný spíše plot betonový, nebo alespoň kamenná zídka, jde například o situace, kdy je pozemek v sousedství obecního kompostu či skladového dvora, kontejnerů na tříděný odpad, anebo přímo sousedí s přilehlou příjezdovou komunikací.

Betonové ploty ceník https://www.montazmpc.cz/cenik/ je položka, kterou si zájemci o tento typ oplocení vyhledávají jako jednu z prvních, aby ji porovnali s cenou obdobných řešení. Ve srovnání s cihlami, tvarovkami a tvárnicemi vychází betonové odlévané desky velmi dobře, což také bývá důvodem, proč se tomuto plotu dává přednost.

zídka s pnoucími rostlinami

Betonový plot na klíč

Jestliže se zájemce o betonový plot rozhodne ušetřit, jistě bude zvažovat výstavbu na vlastní pěst. Možná je motivován stavbou klasického zdiva, kdy se zhotoví obvodový základový věnec a následně se klade jedna cihla vedle druhé přesně dle obvyklé stavební technologie. Hmotnost cihel je velmi nízká, a tak není problém postavit zídku svépomocí třeba i bez pomocníků.

Betonový plot je ale naprosto odlišná technologie, která bazíruje na využití techniky. Jde hlavně o hmotnost betonových desek (panelů), která se pohybuje kolem 70 kg, a navíc se desky zvedají do velké výšky, aby se pak zasouvaly do drážek ve sloupcích. Není v lidských silách stavět oplocení tak, že budete zvedat desky rukama nad hlavu, potřebujete k tomu mobilní jeřáb nebo hever (kladkostroj), a toto už je na zvážení, zda někde shánět jeřábníka a dohadovat se s ním, jak má plot stavět, anebo si nechat postavit plot na klíč od specializované firmy.