Nezařazené

Kde pořídit svatební šaty?

Budoucí nevěsta má před svatbou spoustu zařizování. Je toho třeba udělat opravdu hodně, aby všechno klaplo a celá svatba proběhla přesně tak, jak má. Je třeba se postarat o pozvánky, prsteny, místo konání svatby, svědky, družičky, výzdobu…je toho zkrátka opravdu hodně. Proto se vůbec neostýchejte zapojit do příprav také ženicha.

Jedna z věcí, s kterou vám ale nejspíš váš budoucí manžel nepomůže, jsou svatební šaty a jejich výběr. I dnes většina nevěst ctí tradici, že je nastávající spatří ve svatebních šatech až před oltářem. To ale neznamená, že na výběr svatebních šatů budete sama. Můžete si přizvat na pomoc družičky, svědkyni, maminku, sestru, babičku, kamarádky…prakticky kohokoliv. V případě nerozhodnosti vám jistě velmi ochotně poradí i personál svatebních salónů či švadlena.

nevěsta

Kde se ale po dokonalých svatebních šatech poohlédnout?

Záleží na tom, jaká je vaše představa. Pokud nemáte zatím vůbec žádnou představu, doporučujeme si projít salóny se svatebními šaty a poohlédnout se třeba na ty, které jsou z posledních kolekcí. Získáte tak inspiraci a sama po tom, co uvidíte několik šatů, uvidíte, že vás to táhne k určitému typu. Rovnou si šaty i vyzkoušejte. Nemusíte si brát hned ty první, které se vám budou trochu líbit. To ani nedoporučujeme. Ale je možné, že klidně hned v prvním salónu najdete své vysněné šaty. Šaty v salónech si můžete buď vypůjčit, nebo si je rovnou zakoupit.

svatební šaty

Hledáte velmi specifické šaty, které jste zatím nikde k zakoupení či půjčení neviděla? Pak pro vás asi bude tou nejlepší variantou mít svatební šaty na míru. Švadlena či návrhářka s vámi podrobně projde vaši představu, získá od vás veškeré potřebné informace a poté vám zhotoví návrh. Jestliže se vám bude líbit, může začít samotná tvorba šatů. Tato varianta je skvělá v tom, že vám dává ohledně šatů naprostou svobodu, a můžete si své šaty vybrat od úplného základu až po ty nejmenší detaily zdobení.