Nezařazené

Jste jarní nebo podzimní typ?

Ráda se líčíte, ale nevíte, jestli jsou právě ty vámi zvolené barvy to pravé? Pokud chcete zjistit, co se pro vás opravdu hodí, máte dvě následující možnosti.
1.     Buď zajít k vizážistce a nechat si poradit.
2.     Nebo spolehnout na svůj úsudek a zjistit, k jakému typu ročního období patříte.
·        To je totiž to, co by právě ta vizážistka zjišťovala nejdříve.
Podle typologie ročních období můžete logicky patřit ke čtyřem typům.
–         Jarní typ – tyto ženy působí většinou žensky něžně. Mívají světlou pleť, která má nazlátlý tón. V létě mívají na tváři drobné pihy. Barva očí bývá modrá a vlasy světlé. Těmto ženám doporučují vizážistky líčení lehké a rozhodně vynechat ostré kontury. Černé oční linky by měly být vyloučeny. Rty budou vypadat něžně po použití růžové rtěnky.
–         Letní typ– pleť bývá velice světlá. Barva vlasů není vyhraněná. Může být od platinové až do odstínů tmavě hnědých. Oči bývají tmavě hnědé, modré, šedé, zelené. Oči mohou mít prostě jakýkoliv odstín. Líčení se proto volí podle konkrétní barvy pleti a očí. Odstín rtěnky bude decentní, ale vhodný může být i fialkový nebo lehce namodralý.
dvě slečny

Podzim a zima

Podzimní typ – podzimním typem většinou bývají zrzky. Tento typ má jednu velikou výhodu. Ať se nalíčí jakkoliv, bude vypadat dobře. Rozhodně ničemu neublíží použitím sytějších i matnějších barev. Podzimní typ má velice blízko k typu jarnímu, proto se může líčit podobně. Jednu nevýhodu přeci jen tento typ žen má. Sluníčko pro ně bývá zrádné. Pokud se odhodlají k opalování, většinou rychle zrudnou a snadno se spálí.
šminky slečny
–         Zimní typ– kosmetičky nazývají tento typ žen dramatickým. Jsou to ženy tmavšího typu. Většinou mají tmavé vlasy, někdy až černé s namodralými odlesky. Řasy i obočí mají výrazně tmavé. Zimní typ se nemusí bát výrazných červených barev rtěnky a může si dovolit i černé oční linky.