Lifestyle

Jak vybudovat přátelství na celý život?

Světová kinematografie je plná veselých, dojemných i tragických příběhů o tzv. přátelství na život na smrt. Najít toho správného přítele pro celý život je jako najít vzácný poklad. Když už Vás takové štěstí potká, hýčkejte si své přátelství a dělejte vše pro to, aby bylo oboustranně obohacující, abyste pouze nepřijímali, ale také dávali.
společně
Jaké jsou pilíře pravého přátelství?

1. Umění naslouchat
Může Vám to znít jako fráze, ale když se pozorně podíváte kolem sebe, zjistíte, že opravdu jen malá hrstka lidí Vám dokáže věnovat plnou pozornost. To znamená, že při hovoru s Vámi nesleduje televizi ani neťuká nic do mobilu. A dále řadě lidí dělá problém vnímat, co říkáte. Všimněte si, jak často Vám někdo skočí do řeči, aniž by reagoval na Vaše myšlenky a honem, honem chce řešit vlastní problémy.
2. Umění poradit a podržet
Dobrý přítel se Vám v případě potíží a starostí snaží poskytnout pomocnou ruku a poradit. Tím Vám totiž dává najevo opravdový zájem, věnuje svůj čas a myšlenky na řešení Vašich problémů. A není žádnou ostudou, když se příteli přiznáte, že si také nevíte rady, ale už jen tím že projevíte účast, se dotyčnému uleví, protože ví, že v tom není sám.
přátelství
3. Umění potěšit a vyhledávat společné chvilky
Činí Vám potěšení, když svými skutky či drobnými pozornostmi způsobujete svým blízkým radost? Pak máte nakročeno k tomu stát se opravdu skvělým přítelem. Snažte se pro své přátele najít vždycky čas, protože jen sdílené zážitky, dojmy a starosti budou Váš vztah utužovat a hlavně ho budou udržovat stále živý! Proč skončila Vaše nerozlučná kamarádství z dětství? Protože jste na sebe měli stále méně času. Jak člověku přibývají povinnosti, ubývá mu času právě třeba na přátele, kteří nejsou hned po ruce (ve škole, v práci). Musíte se s nimi na společně stráveném trávení času domluvit a už to může být pro některé komplikace, respektive jedna z dalších povinností v nabitém diáři, a tak ji odsouváme dál a dál, až ono přátelství samo tak nějak vyšumí.