Zboží

Co jsou LED panely


LED panely jsou jedním z mnoha typů řešení světelných zdrojů, které pracují na principu elektronických součástek. Základ této technologie tvoří tzv. LED diody, polovodiče, jejichž vývoj započal v šedesátých letech minulého století. Diody lze libovolně rozmístit do rozličných tvarů a seskupení a tím vytvořit zdroj umělého světla o požadované velikosti. Mohou to být klasické žárovky s paticemi E14 nebo E27, bodové žárovky, zářivkové lineární trubice, nebo dokonce ohebné pásky, které se přizpůsobí různým tvarovým řešením v interiéru i ve venkovním prostředí. Významným světelným zdrojem jsou také LED panely . Výhodou této osvětlovací techniky je zejména velmi nízká energetická náročnost a dlouhá životnost.
LED diodové pole pro výrobu podsvícení

LED panel nahrazuje zářivková tělesa a je výhodný zejména tam, kde je nutné zajistit centrální svítidlo s ohledem na omezené možnosti výšky stropu. Konstrukce panelu spočívá v tenkém plochém čtverci, obdélníku či oválu o různých velikostech, který lze umístit do stropního podhledu, přímo na strop, nebo jej zavěsit na ocelová lanka. Výhodou tohoto moderního svítidla je možnost stmívání a u některých typů i využití různých barevných odstínů, zvláště pak dynamických přechodů odstínů bílého denního světla.
roh stropního LED panelu

Barevné možnosti LED diod

Vlastností LED diod je mimo jiné i možnost vytvořit jakoukoli barvu umělého světla. To je dáno samotnou technologií, která spočívá na kombinaci tří základních barev (červené, zelené a modré – označované z angličtiny zkratkou RGB – red, green, blue). Pomocí různých elektronických prvků v domácnosti s možností ovládání diod pomocí mobilního telefonu lze docílit libovolných barevných přechodů a variací. Obvykle se v praxi používá barevný přechod ze studené bílé k teplé bílé v závislosti na denní době a v souvislosti s přípravou organismu ke spánku. Barevné efekty lze také navodit i při poslechu hudby, anebo při sledování filmové produkce.